Оновлена форма декларації з податку на прибуток: коли подавати вперше?

Мінфін наказом від 17.11.2021 № 601 (далі - Наказ № 601) затвердив зміни до форми податкової декларації з податку на прибуток підприємств (далі – Декларація).

Основні зміни стосуються звітування інвесторів зі значними інвестиціями та відмітки у Декларації про обов’язок платника відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999 р. № 996-XIV оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом.

Коли звітувати вперше за оновленою формою?

Наказ № 601 набрав чинності з 17.12.2021 р., відповідно до ч. 1 п. 46.6 Податкового кодексу України звітувати за оновленою формою слід зі звітності за I квартал 2022 р.

Це підтвердили і податківці у листі від 05.01.2022 р. № 62/7/99-00-21-02-01-07.

До відома! Попередні зміни до форми Декларації були внесені наказом Мінфіну від 04.06.2021 р. № 317 (далі – Наказ № 317). Отже, платникам податку на прибуток підприємств необхідно подавати Декларацію за формою зі змінами відповідно до Наказу № 317, починаючи з 01.01.2022 р. лише за звітний (податковий) період 2021 року (ідентифікатор форми J0100120).

Search