Розрахунки кредитними коштами: чи потрібен РРО/ПРРО?

Застосування РРО/ПРРО регулюється Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР (далі – Закон № 265).

Зокрема, визначено, що cуб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані (пп. 1,2 ст. 3 Закону №265):

  • проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером ДПС програмні РРО (далі – ПРРО) із створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
  • надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у т. ч., але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений ПРРО QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

При цьому, ст. 2 Закону № 265, визначено, що розрахункова операція - це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або у разі повернення товару (відмови від послуги) - оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Отже, суб’єкт господарювання, що здійснює діяльність у сфері торгівлі зобов’язаний застосовувати РРО/ПРРО при проведенні розрахункових операцій за товари і не звільняється від обов’язку застосування РРО/ПРРО залежно від походження коштів, якими споживач оплатив такі товари (інвестованими, власними чи запозиченими (кредитними)).

Також, обов’язок такого застосування РРО не залежить від часового проміжку між отриманням кредиту споживачем та оплатою за його рахунок товарів продавцю.

Обов’язок застосовувати РРО/ПРРО у такого платника податків залежить виключно від способу отримання коштів продавцем, як оплати за товар, та не передбачає звільнення від обов’язку застосування РРО/ПРРО залежно від походження коштів, якими проведена розрахункова операція (інвестованими, власними чи запозиченими (кредитними)).

Про це нагадали податківці Центральне міжрегіональне управління ДПС по роботі з ВПП.

Debet Plus
M.e.doc, КЕП
© ІВОЯ 2021. Всі права застережені. Розробка сайту – Студія Perfect City

Search