Відображення реквізитів марок акцизного податку в чеках РРО/ПРРО

З 01.01.2022 р. суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі, при роздрібному продажу алкогольних напоїв у сфері торгівлі, громадського харчування зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО та/або через програмні РРО із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер). Набрали чинності зміни до п. 11 ст 3 розд. ІІ Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР.

Таким чином, чинне законодавство не розмежовує марки акцизного податку на «старого зразка», що діють з 01.05.2020 року, та «нового зразка».

Закуплені марки попереднього зразка застосовуються у виробництві алкогольних напоїв до їх повного використання, а марковані такими марками алкогольні напої знаходяться в обігу до їх повної реалізації в межах терміну придатності для споживання. Це передбачено абз. четвертим ч. четвертої ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР.

Отже, податківці наголошують на необхідності відображення у чеках РРО/ПРРО реквізитів марок акцизного податку (серії та номеру) на алкогольні напоїяк «старого зразка» (видані до 01.05.2020 р.), так і «нового зразка».

Нагадуємо, що у ППРО Сashalot вже реалізована функція введення значення штрих-коду марки акцизного податку на алкогольні напої при додаванні товару у чек.

Search