Коли та як реєструвати КОРО на господарську одиницю

Деяким суб’єктам господарювання дозволено здійснювати розрахункові операції без застосування РРО та/або ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій (далі – КОРО).

Перелік окремих форм та умов проведення діяльності без РРО/ПРРО із застосуванням КОРО та розрахункових книжок затверджений постановою Кабміну від 23.08.2000 р. № 1336.

Такі суб’єкти господарювання повинні зареєструвати КОРО на окрему господарську одиницю.

Як зареєструвати КОРО на господарську одиницю

Порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій затверджено наказом Мінфіну від 14.06.2016 р. № 547 (далі – Порядок).

Реєстрація КОРО здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

Суб’єкт господарювання, який є платником податку на прибуток, може реєструвати КОРО за місцезнаходженням своїх відокремлених підрозділів, які розташовані на території іншої, ніж такий суб’єкт, територіальної громади.

КОРО за місцезнаходженням відокремлених підрозділів та господарських одиниць юридичної особи реєструються за кодом Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України юридичної особи.

При реєстрації першої КОРО на окрему господарську одиницю в контролюючому органі їй присвоюється фіскальний номер.

Для реєстрації першої та наступних КОРО на господарську одиницю в контролюючому органі суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до органу ДПС:

  • заяву про реєстрацію КОРО та/або розрахункової книжки за формою № 1-КОРО (ідентифікатор J/F1311304) ;
  • КОРО на господарську одиницю.

Заяву можна подати в електронному або паперовому вигляді.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації КОРО посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня отримання заяви проводить реєстрацію КОРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС.

При реєстрації КОРО на господарську одиницю посадова особа контролюючого органу здійснює записи у відповідних рядках титульної сторінки КОРО (номер КОРО, сформований в інформаційно-телекомунікаційній системі ДПС, дата реєстрації КОРО, найменування контролюючого органу, дані про посадову особу контролюючого органу).

За бажанням суб’єкта господарювання на одну господарську одиницю можна реєструвати декілька перших КОРО для використання в окремих місцях проведення розрахунків. Такі КОРО реєструються в інформаційно-телекомунікаційній системі ДПС та отримують фіскальний номер на кожну КОРО.

Докладніше про реєстрацію КОРО на господарську одиницю читайте на сайті ДПСУ.

Search