Реєстрація податкових накладних у ЄДР

Друк

З 1 січня 2012 року податкові накладні на суму ПДВ понад 10 тисяч гривень підлягають обов'язковій реєстрації в Єдиному реєстрі. Тепер, перш ніж відправити контрагенту податкову на таку суму, Ви повинні спочатку зареєструвати її.

Користувачі нашої системи «M.E.Doc» можуть не хвилюватися - ці зміни жодним чином не спричинять додаткові витрати на купівлю і додаткову установку нових програмних можливостей. У системі «M.E.Doc» вже передбачена функція реєстрації податкових накладних у Єдиному реєстрі в електронному вигляді.

Ніяких проблем - лише декілька кліків мишкою, і справу зроблено! Ваша податкова зареєстрована, а у Вас в системі - квитанція з зазначенням присвоєного їй реєстраційного номера, а також дати і часу реєстрації накладної.

Детальніше про те, як зареєструвати Податкову накладну в Єдиному реєстрі:

Iнструкція по реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі та відправці запиту щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних.

Згідно Податкового кодексу, реєстрація податкових накладних платниками податку на додану вартість – продавцями в Єдиному реєстрі податкових накладних запроваджується для платників цього податку, у яких сума податку на додану вартість в одній податковій накладній становить понад 10 тисяч гривень.

Податкова накладна, в якій сума податку на додану вартість не перевищує 10 тисяч гривень, не підлягає включенню до Єдиного реєстру податкових накладних.

До платників податку, для яких на дату виписки накладної цим підрозділом не запроваджено обов’язковість реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних, не застосовуються норми абзаців восьмого і дев’ятого пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу.

В системі «M.E.Doc» реалізована можливість реєстрації податкової накладної в ДПА. У модулі «Облік ПДВ» - «Податкові накладні», стан Вихідні виділяємо потрібну п/н та натискаємо меню «Файл» – «Відправити в ДПА». Або з модуля «Облік ПДВ» - «Реєстр отриманих та виданих податкових накладних», відкриваємо п/н та натискаємо меню «Файл» – «Відправити в ДПА». Після чого п/н, підписана печаткою та відповідальною особою, відправляється на реєстрацію до ДПА.


мал 1. реєстрація податкової накладної в Податковій інспекції

Платник отримає квитанцію про реєстрацію  п/н, після чого може надавати  її (п/н) контрагенту.



В ситуації, коли до платника приходить п/н від контрагента, яка потребує реєстрації в ДПА України, він має можливість перевірки її стану, тобто подати запит до ДПА.

Для створення запиту Вам потрібно увійти у модуль «Довідки державних органів»«Інформаційна довідка» в головному меню програми. Після того, як модуль завантажиться, потрібно натиснути «Створити».


мал 2. створення документу в розділі "Інформаційна довідка"

Тоді, із випадаючого списку Вам потрібно обрати: "Запит щодо отримання відомостей з Єдиного реєстру податкових накладних" та натиснути "ОК".

alt

мал 3. вибір документу в розділі"Інформаційна довідка"

Запит буде збережено в розділі «Інформаційна довідка» у поточному періоді. Для того, щоб відправити цей запит Вам потрібно натиснути на ньому правою клавішею миші та обрати пункт «Відправити».


мал 4. відправка запиту

У відповідь на Ваш запит Вам прийде Витяг з Єдиного рєстру податкових накладних, який буде збережено в розділі "Інформаційна довідка".